Pád letadla ve Venezuele nikdo z cestujících nepřežil

24. února 2008 v 13:41 | cnn |  ZprávY ze sVětA
Stroj ATR 42-300 venezuelské společnosti Air Barbara foto: Reuters
Dopravní letadlo se 46 lidmi na palubě zmizelo ve čtvrtek večer z obrazovek venezuelských radarů. Obavy záchranářů, že se stroj zřítil krátce po startu z andského letiště Mérida, protože místní obyvatelé slyšeli hromovou ránu, se potvrdil. Záchranáři nalezly trosky stroje a žádné přeživší.
22. 2. 2008 08:39 - 22. 2. 2008 15:36 Aktualizováno - CARACAS
Pátrání bylo ve výšce kolem 4500 metrů nad mořem obtížné. Ve čtvrtek navíc muselo být kvůli tmě a mlze přerušeno.
Turbovrtulový stroj ATR 42 společnosti Santa Barbara Airlines vzlétl v 17:45 hodin místního času (23:45 SEČ) z města Mérida, které se nachází v Andách. V šest set kilometrů vzdáleném Caracasu měl přistát po hodině a tři čtvrtě. Dvacet minut po startu se však pilot neohlásil kontrolní věži, jak měl.
Během té doby se dvoumotorový letoun se 43 cestujícími zřítil. Zřejmě se kvůli špatnému počasí odchýlil z plánované trasy letu.
Vesničané slyšeli kolem šesté večer místního času z hor hromovou ránu. Jimi označené místo neštěstí se nalézá ve výši 4750 metrů nad mořem.
Jde o druhé vážné letecké neštěstí ve Venezuele od začátku roku. Minulý měsíc se zřítil letoun české výroby Let-410 Turbolet venezuelské společnosti Transaven, který přepravoval z pevninského letiště Maiquetía u Caracasu na ostrovy Los Roques 14 lidí. Později rybáři našli tělo jednoho z pilotů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama